facebook zrujnowuje

Dlaczego Facebook sprawia, że Twoje obrazy wyglądają jak gówno i jak to naprawić

Jeśli używasz Facebooka, w pewnym momencie prawdopodobnie przesłane zdjęcie. Choć Facebook jest świetny do udostępniania, używa także dość bezwzględnej kompresji (w porównaniu z innymi witrynami), która sprawia, że ​​Twoje zdjęcia wyglądają jak crap. Oto jak to zapobiegać.

Jak facebook zrujnowuje Twoje zdjęcia

Facebook jest ogromny. Około 350 milionów zdjęć jest przesyłanych codziennie do Facebooka. To dużo danych dla nich do przechowywania, więc aby rozładować obciążenie, Facebook kompresuje zdjęcia. Powoduje to mniejsze rozmiary, ale może także zepsuć jakość obrazu. Ogólnie rzecz biorąc, nie jest to wielka sprawa, ale gdy obraz zostanie przekazany dookoła internetu, pobrany, udostępniony i ponownie załadowany do wielu różnych usług, może to być dość nieprzyjemne.

bad photo

Oczywiście problem polega na tym, że już zmiękczony obraz jest pobierany z Facebooka, zmodyfikowany nieco i ponownie przesłany, aby przejść przez cały proces. Dzieje się tak w internecie przez cały czas. Osoba A mówi coś śmiesznego na Twitterze. Osoba B bierze zrzut ekranu i przesyła je do Facebooka. Osoba C następnie pobiera ten obraz, dzieli go na Tumblr i dodaje komentarz. Osoba D przyjmuje nowy zrzut ekranu obrazu wraz z komentarzem i wysyła go przez program Facebook Messenger do osoby E, która następnie zapisuje obraz, przesyła je do własnej linii czasu na Facebooku. W tym momencie przeszło trzyletnie kompresję Facebooka, z zrzutem ekranu zrzutu ekranu. Wygląda to jak crap.

Oczywiście, Facebook nie jest jedynym miejscem, które kompresuje zdjęcia. Instagram, Twitter, Tumblr i praktycznie każda inna witryna, w której możesz przesyłać zdjęcia, będzie stosowana do pewnego stopnia kompresji. Jednak kompresja Facebooka jest bardziej bezwzględna niż większość witryn. A kiedy obraz zostanie skompresowany na poziomie Facebooka, może to być zbyt małe, aby uruchomić kompresję innej witryny. Jednak takie rzeczy, jak filtry lub zrzuty ekranu Instagramu, mogą sprawić, że obraz stanie się większy, włączając w to stare niedoskonałości, wprowadzać nowe i rozpocząć proces od nowa.

Kiedy każdy robi to za każdym razem, gdy chcą przenieść obraz z jednego miejsca do drugiego, zdjęcia mogą zacząć wyglądać śmieci naprawdę szybko. Podczas przesyłania własnych zdjęć mogą one wyglądać dobrze po raz pierwszy, ale im więcej zdjęć przechodzi przez Internet, tym bardziej jego jakość może pogarszać się.

Co możesz zrobić z tym

Niestety, nie możesz wyłączyć kompresji Facebooka. Istnieje jednak kilka sposobów minimalizacji efektu. W niektórych przypadkach można zmodyfikować zdjęcia przed przesłaniem ich na Facebook. Możesz też używać oddzielnego hostingu do udostępniania zdjęć bez dotykania serwerów Facebooka.

Podczas gdy Facebook zawsze stosuje kompresję do przesłanych zdjęć, istnieją pewne sposoby ograniczania efektu. Oto niektóre z najważniejszych wskazówek, jeśli zdecydujesz się przesyłać bezpośrednio do Facebooka:

Przesyłaj zdjęcia o szerokości co najmniej 2048 pikseli: zgodnie z wytycznymi Facebooka, 2048px to idealna szerokość dla obrazów o wysokiej rozdzielczości. Twoje zdjęcia będą nadal kompresowane, ale jeśli zostaną przesłane z wyższą rozdzielczością, efekt może nie być tak zauważalny. Jest to najlepiej wykorzystane do fotografowania.

Twórz albumy „wysokiej jakości” podczas przesyłania: Facebook ma opcję wysokiej jakości, ale jest pochowany. Aby to umożliwić, utwórz nowy album. Podczas tworzenia albumu zaznacz pole „Wysoka jakość”. Teraz zdjęcia przesłane do tego albumu zostaną zapisane w większych, mniej kompresowanych rozmiarach plików.

Przycinanie zdjęć do 851 pikseli przez 315 pikseli: także według zaleceń Facebooka, zdjęcia z okładki powinny być idealnie 851 pikseli o 315 pikseli. Wszystko mniej niż to, a Twoje zdjęcie okładki będzie rozciągnięte i pikselowe.

Nie możesz całkowicie wyeliminować kompresji Facebooka, ale jeśli poświęciasz czas na przesyłanie własnych zdjęć, możesz też zrobić z nich najlepsze.

Udostępnij najlepszą wersję zdjęcia, którą możesz

Nie każde udostępnione zdjęcie będzie Twoim zdjęciem, które możesz edytować samodzielnie. Czasem chcesz dzielić się czymś zabawnym lub ciekawym, które znalazłeś w internecie. Jeśli masz zamiar to zrobić, zrób siebie (i wszyscy inni) przysługę i podziel się najlepszą wersją, którą możesz. Oto kilka sposobów na to:

Udostępnij bezpośrednie linki: jeśli znalazłeś obraz gdzie indziej online, udostępnij link do samego obrazu, a nie prześlij go na swoją stronę. Nie tylko jest to szybsze i łatwiejsze, ale prawdopodobnie będzie lepsza jakość, a w większości przypadków Facebook będzie osadzał obraz w pełnym rozmiarze mimo wszystko. Możesz szybko uzyskać link do niemal dowolnego zdjęcia online, klikając go prawym przyciskiem myszy i wybierając „Kopiuj adres URL obrazu”.

Użyj alternatywnego hostingu: jeśli chcesz udostępnić zdjęcie zrobione bez kompresji, możesz go przesłać na witrynę hostingową innej firmy, na przykład Imgur. Imgur używa bezstratnego kompresji dla dowolnego zdjęcia o rozmiarze mniejszym niż 5 MB. Gdy udostępnisz link do tego zdjęcia, Facebook osadzi wersję o wyższej rozdzielczości.

Szukaj Google w lepszej wersji: jeśli natrafisz na wersję obrazu na Facebooku, która już wygląda na kompresję do piekła, spróbuj wyszukać obraz Google, aby sprawdzić, czy możesz znaleźć mniej koszmarną wersję. Można połączyć się z tym lub przynajmniej przesłać, który nie był kompresowany w miarę.

Użyj przycisku Udostępnij: jeśli znajdziesz zdjęcie na Facebooku i ma przycisk Udostępnij, użyj go zamiast przesyłać ponownie zdjęcie. Spowoduje to udostępnienie wersji, którą Facebook już przesłał. Nawet jeśli zostało już skompresowane, można przynajmniej unikać kompresji jeszcze bardziej.

Dopóki przesyłasz zdjęcia do Facebooka, zawsze masz trafienie z co najmniej niewielką kompresją. Jednak nie wszystko musi być przesłane do Facebooka, a nawet wtedy, gdy zazwyczaj jest całkiem łatwa w znalezieniu lepszej wersji obrazu gdzie indziej.

Unikaj złych nawyków, które zrujnowały zdjęcia

bad for facebook

Istnieją pewne przyzwyczajenia, które technicznie możliwe, nie powinny być zachęcane (np. Ignorowanie darmowe spiny za rejestracje i granie nimi w pieniądze na stronach, które ukradnie pieniądze). Podobnie jest kilka rzeczy, które należy unikać podczas udostępniania zdjęć na Facebooku, aby zapobiec brzydkim, skompresowanym obrazom:

Nie pobieraj i nie przesyłaj ponownie z Facebooka: jeśli zdjęcie jest już na Facebooku, spróbuj nie pobierać, a następnie ponownie przesłać na Facebook. Raz może być dobrze, ale każdy robi to w kółko jest jak gra telefoniczna do zdjęć. Z wyjątkiem, zamiast na wyśmienitej misji na końcu, masz tylko zniekształcony, brutalny bałagan obrazu. Zamiast tego pobierz oryginalny lub udostępnij istniejący plik za pomocą przycisku Udostępnij.

Nie dziel się zdjęciami, korzystając z zrzutów ekranu w telefonie: o ile coś, z czym się dzieje, nie pochodzi z telefonu, prawdopodobnie nie jest to dobry pomysł, aby udostępnić coś, robiąc zrzut ekranu i publikując zrzut ekranu na Facebook. Nie tylko sprzyja, ale wygląda na lepką.

Nie używaj zrzutów ekranu wysokiej rozdzielczości: Robienie zdjęć w komputerze może być przydatnym sposobem udostępniania zdjęć. Jeśli jednak to zrobisz, przynajmniej staraj się uzyskać jak najwyższą jakość. Jeśli używasz zrzutu ekranu, powiększ. Jeśli wyświetlasz klatkę z klipu wideo, przejdź najpierw do najwyższej jakości. Pamiętaj, im większa tym lepiej.

Większość z nich będzie miała dramatyczny wpływ na jakość udostępnianych zdjęć. Jednak niektóre z tych wskazówek są również trochę kurtuazji, które mogą sprawić, że internet wygląda trochę mniej crap dla każdego. Oczywiście pobieranie i ponowne załadowanie na Facebook może raz nie zaszkodzić, ale jeśli nikt tego nie zrobił, mieliśmy mniej zdjęć, które wyglądają tak w naszych kanałach.

continue reading

Jak wpływa to na tapetę codziennie

Ile razy byłeś w pracy przed pulpicie ochiii wpatrując się w przestrzeni i umysłu flying away? Prawdopodobnie winę poniedziałek, kolega lubił lub ponurej pogody, ale czy kiedykolwiek myślał, że tapeta pulpitu może wpływać na nastrój?

Banalny obraz Windows, wodospadu lub róża z krople rosy, które nie wyglądają naturalnie nie przyniesie dodatkową motywację, aby zakończyć projekt lub nie pomoże Ci skoncentrować się na terminie. Być może nie brane pod uwagę lub nie myślałeś, że obraz może mieć negatywny wpływ na wydajność.

 Oto kilka pomysłów do tapet, które pomogą pozbyć się spać grożąc wygrać walkę i skupić się na pracy:

 • Jeśli brakuje motywacji i znudzony, lepiej spróbować kolorowych obrazów zagorzałych z inspirujących cytatów, pomaga zatrzymać się z pozytywnym nastawieniem do czasu wyjazdu, nawet jeśli trudno cię na cały dzień po nocy utracone.

Automotive Pablo Picasso „Inspiracja istnieje, ale trzeba znaleźć pracę„i wydaje się, że się udało. Dlaczego nie można zrobić?

 • możliwość chaotyczna, nie ma nigdy, co robisz na biurku lub na dektop? Obrazy, które pomaga organizować swoje pliki pozwoli Ci zaoszczędzić czas i nerwy wykonane szukając swoich rzeczy.
 • Jeśli stracisz poczucie czasu można użyć niestandardowego tapety z kalendarza i zegara, będziesz zapisywać terminy i spotkania, które masz. Można nawet dostać przypomnienia kilka dni wcześniej, aby nie być zaskoczony dzień powinien uczyć

W ten sposób będzie można lepiej organizować swój czas.

 • Kombinacje kształtach: koła, kostki, lub przedmiotów, które są powtarzane w ciepłych kolorach, podobnie jak tapeta sypialni, będą odpocząć, bo kojarzy się z komfortem własnego domu.
 • Obrazy natury, krajobrazy z górami wszyscy wiedzą, że chcesz, aby czuć się bardziej komfortowo.

Obraz nie zdecydowali się być zajęty, ponieważ będzie sprawiać wrażenie nieładu, kolory powinny być mocne, nie ciemny, w przeciwnym razie trudno będzie znaleźć pliki.

Można nawet robić zdjęcia nieba lub górskim następnym razem udać się na maszynę, która nigdy nie dostał go używać i zrobić własną tapetę! Więc nie tylko masz świetny obraz, ale musisz być związany z dobre wspomnienia i będzie naładowana dodatnio, jeśli spojrzeć.

 • Kolory mają ogromny wpływ na to jak się czujesz, wiesz o tym.

Gdy pada deszcz i ciemno nigdy nie wyjść z zielonym kocem i puszyste, ale gdy jest słonecznie i gorąco, nikt nie może odebrać z parku. Myślisz, że to zbieg okoliczności?

Ciepłe kolory, szczęśliwy, będę myśleć o przyrodzie i niebieskie niebo czujesz się pełen energii.

 • Zdjęcia kwiatów w jasnych kolorach, zwłaszcza jeśli jesteś faworytem, ​​daje dobre samopoczucie, będą one stworzyć wrażenie porządku i można upiększyć swój pulpit.

Przeglądaj opcję, która najbardziej Ci odpowiada w zależności od tego, jak się czujesz i można chwycić wesołą drogę!

continue reading

Tapety na pulpit, które sprawi, że będziesz szczęśliwszy

Chciałbym zacząć dzień z pozytywnym nastawieniem, aby przejść do pracy śpiewając kawa czeka na ciebie na biurku, uśmiechasz się nawet najbardziej ponury faceta, otwierasz ją i napotkania tapety z ulubionego cytatu. Jak może być każdy dzień, nawet jeśli nie jesteś rannym ptaszkiem.

Czy kiedykolwiek myślałeś o tym, jak wpływają na tapetę pulpitu?

Prawdą jest, że przez większość czasu spędzasz przed komputerem. W pracy osiem godzin spędziłem w komputerowych oczami, po powrocie do domu, chcesz trochę odpocząć po dniu tak długo, jak otworzyć Lapopie czytać wiadomości lub oglądać swój ulubiony program. Można przeciągać i stwierdzić, że spędzają więcej czasu przed pulpicie więc należy podjąć działania i zmienić nudny obraz, który ma jako tapetę, teraz pięć lat od zakupu laptopa.

Pulpit Wybierz obrazy kolorowe wiosenne kwiaty. Będą czujesz radosny, ze świeżymi siłami i będą tworzyć wrażenie przestronnej sali.

Jeśli jesteś pasjonatem kina, pokład swojego ulubionego bohatera jako obrazu na monitorze. Tak będzie dla ciebie inspiracją i daje siłę, aby przetrwać dni, kiedy czujesz się ponuro. To samo dotyczy sytuacji, gdy chcesz publiczną postać: piosenkarz, aktor, polityk. Znaleźć jego zdjęcie z cytatem Ci docenić i wykorzystać go jako tapetę. Daje siłę i wzbudzić w tym co robisz.

Obrazy w jasnych kolorach i inspirujących cytatów może mieć znaczący wpływ na kondycję dobrze. Jeśli nie czujesz się zmotywowany wybrać tapetę z cytatem, który Cię ambicja jak: „Szczęście nie jest brak problemów, umiejętność rozwiązywania” Steve Maraboli. Można znaleźć wiele stron z takimi obrazami, lub można go komponować samemu!

Innym pomysłem na poprawę nastroju byłaś komponować kolażu zdjęć, aby uruchomić podczas wykonywania swojej pracy w domu, ale wgląd i monitorować. Jeśli kochasz góry, patrząc na obrazy czujesz, że naładować baterie i korzystać z nich.

Jeśli czas spędzony z rodziną jest bardzo ważne dla ciebie i czasami jesteś smutny, ponieważ działa na nich, starają się znaleźć rozwiązania. Szukaj w fotografiach, wybierz foldery na wakacjach zostały razem, zdjęcia z Bożego Narodzenia i Wielkanocy, tworzy kolaż z nich i tak będzie to około i pracy.

Jeśli jesteś podekscytowany interakcji z naturą, wykorzystuje obrazy drzew, strumieni, tęcza, plaż i wysp. Więc jeśli jesteś zestresowany, co ci zminimalizować otwarte i można odpocząć przez kilka minut patrząc na tapetę pulpitu, będzie teleportować się bezpośrednio do charakteru swojej krześle biurowym.

Pamiętaj, że często małe szczegóły cię uszczęśliwić, więc zmienić tapetę pulpitu i przekształca go w punkcie startowym swoim pozytywnym nastawieniem. Od dziś jesteś szczęśliwy!

continue reading

Najlepsze aparaty cyfrowe

Jesteś na wakacjach ze swoją dziewczyną i jej rodzice przybywają do zamku Bran i pytanie jest: „Robimy dziewięć obrazu”. Problemem jest to, że nigdy nie jest tylko jeden, bo trzymane krzywy urządzenia lub światło nie jest dobre, albo złapany z zamkniętymi oczami. I tak, marzenia o zostaniu profesjonalnym fotografem, były przerywane powoli.

Nie martw się, nie panikuj! Wziąłem kilka wskazówek od bardziej doświadczonych, a powiem ci je:

 • Rozumieć swoje doświadczenie kamery. Wiem, że dużo łatwiej jest ustawić funkcję AUTO, ale zrobić swoją odwagę i spróbować innych ustawień. Chociaż nie brzmi bardzo ekscytujące, następnym razem w naturze, i spróbuj wziąć obsługi poszczególnych funkcji.
 • Najbardziej skutecznym sposobem na poprawę jakości obrazu jest praktyka. Brzmi to banał, ale to trzeba to rozważyć. Strzelanie jak najwięcej jak to możliwe, bez względu na to jaki!

Jedziesz do pracy, a ja zauważyłem, jak słońce przez gałęzie drzew na zewnątrz? Wziąć cokolwiek poręczny telefon lub aparat i zatrzymać się na kilka minut, aby zrobić kilka zdjęć.

Miłego współpracowników? Jest to okazja, aby ćwiczyć fotografii portretowej i można się napić po!

 • Innym ważnym Sztuką jest, aby obserwować, gdzie światło pada. Przed naciśnięciem przycisku, patrzeć na słońce, nie dostać się do obiektywu, w przeciwnym razie staną się przedmiotem bardzo ciemny i trzeba niechciane zdję

Jeśli chcesz zorganizować sesję zdjęciową w plenerze, wybierz wschodu lub zachodu słońca zapewni najlepsze światło. Unikaj jasnego światła obiad.

 • Lampa błyskowa jest przydatna, ale powinien być sumienny! Jeśli używasz do zdjęć portretowych są szanse, aby uzyskać mocne cienie i wygląd skóry „upiorne”. Umieścić jednorazowy kubek lub białe prześcieradło nad nim. W ten sposób światło będzie rozproszone i dostanie miękkie cienie.

Użyj lampy błyskowej na kiedy światło jest bardzo silna. Dodanie większej ilości światła, ostre cienie utworzone zostaną wypełnione naturalnym światłem.

 • Ile razy zdarzyło ci się spojrzeć na zdjęcia na następny dzień i zobaczyć, że przedmiot jest niewyraźne, ale tło jest bardzo jasne? Wystarczy nacisnąć przycisk migawki do połowy i odczekaj kilka sekund. Poczekaj na sygnał potwierdzenia ostrości, a następnie kontynuować
 • Użyj statywu. Większość profesjonalnych fotografów go używać, więc jeśli chcesz się specjalizować należy zakupić Zapewni to stabilność, co ma zasadnicze znaczenie przy fotografowaniu w nocy. Jeśli oświetlenie jest słabe, czas ekspozycji jest dłuższy. Gdy chcesz być wyraźniejszy obraz do urządzenia muszą stać w miejscu.
 • Jeśli nie są jeszcze opanować funkcji aparatu, należy użyć trybu AUTO. To nie wstyd, plus funkcja większość urządzeń jest bardzo zaawansowany i osiągnął bardzo dobry personel.

Jeśli pamiętać tych porad, na pewno poprawi ofertę i nie będzie musiał tracić czasu na podejmowanie tego samego obrazu wiele razy. Nie zapomnij, aby ćwiczyć i mieć cierpliwość!

continue reading

Najlepsze aparaty cyfrowe 2017

Zbliża się lato wakacje jest z nim, ale początkujący profesjonalnego fotografa, zabraknie aparatu cyfrowego. Taka transakcja jest ważna, to uchwycić wspaniałe chwile, więc nie trzeba się spieszyć w wyborze jednego.

Znajdź urządzenie, które daje dobry stosunek jakości do ceny, porównuje różne sklepy, ale przede wszystkim ocenia swoje potrzeby. Jeśli chcesz pokój łatwe do dopasowania w torbie, to byłoby lepiej zdecydować się na aparat kompaktowy. Alternatywnie mirorless są pokoje, które są aparaty kompaktowe, ale obiektywne. I trzecia opcja byłaby lustrzanki, które są większe, cięższe i zakupu, jeśli jesteś entuzjastą fotografia lub zawodowe.

Jak nie wiele czasu do stracenia, oto niektóre z najbardziej popularnych propozycji na rok 2017, zanim pójdziesz na zakupy:

 • Fujifilm X T2 pomieszczenie mirorless X Trans czujnik CMOS 24 MP III i ostatni model obrazowania X procesorów Pro.

Korpus jest wyposażony w układ ochrony przed pyłem i wilgocią, i jest wykonana ze stopu magnezowego.

Ze starego X-T1, nowy model został udoskonalony i ma 325 punktów ostrości, a aparat fotografowania 4 K.

 • Canon EOS 5D Mark IV jest w pełni DSLR. Jest to idealny wybór dla fotografów, aparat jest wyposażony pełnoklatkowej matrycy CMOS z technologią Pixel podwójny o rozdzielczości 30 megapikseli. Jest to również doskonały dla kamerzystów, osiągając 30 fps filmów w jakości 4K, czterokrotnie wyższej niż Full HD.
 • Można liczyć na Sony Alpha 7R II, jeśli chcesz mirosless urządzenia, ale jest tak silna jak DSLR ponieważ Exmor rozdzielczość Full Frame czujnika 24,3 MP.

Nowy czujnik zapewnia wysoką jakość obrazu w bardzo wysokiej rozdzielczości, mniejszy hałas i wrażliwości jako DSLR.

Zawartość można łatwo pobrać na komputer lub na portalach społecznościowych dzięki połączeniu Wi-Fi.

 • Jeśli jesteś biegły klasyczny aparat fotograficzny, Fujifilm Finepix X 1000 F jako model do rozważ Stylowy retro względnie stałe, ale ma wizjer, które można przełączać pomiędzy optycznym i elektronicznym rozdzielczości 24,3 megapikseli.

Musisz jednak wiedzieć, pokój dla profesjonalistów.

 • Olympus OM-D EM 10 II jest jednym z najbardziej zaawansowanych pokoi mirorless. Charakteryzuje się bardzo zwartej, będąc lekkie i cienkie, cech, które czynią go idealnym miejscem na wakacje. Kamery porównywalne powyżej jest bardziej dostępna jako cenę.

Pochodzi z lampą błyskową i wbudowanym Wi-Fi i może kontrolować różne funkcje, takie jak czas otwarcia migawki, wartość przysłony oraz tryb Bulb zdjęcie światło bezpośrednio na smartfonie. Ogniskowanie odbywa się automatycznie i bardzo szybko.

Można przetestować wszystkie funkcje urządzenia, aby osiągnąć bardziej wydajny, bez odrywania ochiii wizjer elektroniczny.

Teraz wszystko co musisz zrobić, to zdecydować, jaki rodzaj aparatu najlepiej pasuje do Ciebie i szukać najlepszych ofert jechać na wakacje. Pospiesz się i nie zapomnij wziąć pod uwagę dodatkowe 2-3 dni, dopóki nie zostanie dostarczone do Twoich drzwi!

continue reading