tablet

Czy kiedykolwiek monitorowałeś ilość czasu spędzanego na edycji każdego miesiąca? Byłem zszokowany za pierwszym razem, kiedy to zrobiłem. Zdawałem sobie sprawę z tego, ile czasu poświęciłem na edycję, dlatego postanowiłem znaleźć sposoby na zwiększenie wydajności i to właśnie znalazłem. 

Jestem fotografem ślubnym, co oznacza, że ​​co miesiąc edytuję tysiące zdjęć. Lubię edytowanie, ale ilość czasu, który robiłem, powodowała wypalenie w mojej pracy i zabijanie innych obszarów mojej firmy. Musiałem znaleźć sposób na zoptymalizowanie mojej prędkości. Od tego czasu robię wiele rzeczy, aby ograniczyć czas zmarnowany podczas edycji, a oto dwa narzędzia, które pomogły mi po drodze. Te dwa zakupy to niektóre z moich ulubionych urządzeń, które posiadam. 

Kontroler 

ShuttleLeftHand

Chociaż są to proste narzędzia, nigdy nie brałem pod uwagę używania edytora multimedialnego do edycji. Jeśli nie wiesz, czym jest kontroler multimedialny, w zasadzie jest to narzędzie z kilkoma kontrolkami, które umożliwiają zaprogramowanie przycisków w celu wykonania skrótu klawiaturowego lub innej funkcji komputera. Możesz dostosować te kontrolery, jak tylko chcesz. Po pewnych badaniach zakupiłem ShuttlePro v2 firmy Contour. Ten kontroler ma 15 przycisków i kilka pokręteł. Dla mnie to narzędzie jest używane wyłącznie do Lightroom. Aby ustawić go jak najlepiej, wypisałem swoje najczęściej używane narzędzia Lightroom i przypisałem je do każdego z przycisków kontrolera w układzie, który miał dla mnie sens. Przyzwyczajenie się do tego narzędzia było z początku powolnym dostosowaniem, ale już po jednym dniu było to drugą naturą. 

To narzędzie jest bardziej poręczne, niż mogłoby się wydawać. Podczas edycji moja lewa ręka spoczywa na kontrolerze, a moja prawa ręka steruje myszą. Prawie wszystkie skróty, które zwykle wprowadzam, są teraz wykonywane natychmiast jednym kliknięciem kontrolera. Nie muszę już się zatrzymywać i zastanawiać się, jaki skrót jest dla tej funkcji. Ta warta 100 USD inwestycja była tego warta, ponieważ zaoszczędziła mi czasu na edycję. 

Tablet 

W swoich badaniach chciałem również znaleźć narzędzie do zwiększenia produktywności w Photoshopie. Prawdopodobnie słyszałeś o tabletach Wacoma i wielu z nich prawdopodobnie je posiada. Kilka osób zachęciło mnie do zakupu jednego i nie rozczarowało się. To szczerze jeden z najlepszych zakupów, jakie kiedykolwiek zrobiłem. Używanie pióra nie tylko poprawiło moją dokładność za pomocą narzędzi w Photoshopie, ale także zwiększyło szybkość edytowania. Kupiłem Intuos Pro Medium firmy Wacom. Ten konkretny produkt pochodzi z pióra i tabletu, który zawiera osiem przycisków i pokrętło. 

tablet

Po procesie, którego używałem z ShuttlePro, wypisałem osiem najczęściej używanych funkcji w Photoshopie. Następnie przypisałem każdy przycisk do tych funkcji. Nie każde narzędzie w Photoshopie ma skrót, ale można zastosować niestandardowy, jeśli tak nie jest. Aby to zrobić, przejdź do menu Edycja i znajdź opcję Skróty klawiaturowe. Do wszystkich moich najczęściej używanych narzędzi przypisałem skrót klawiaturowy, a następnie zastosowałem te skróty do przycisków mojego tabletu. Wybrałem takie polecenia, jak polecenie spłaszczenia obrazu, filtr surowy kamery i otwarte filtry Nik. Pióro ma nawet kilka własnych przycisków, które przypisałem do klikania prawym przyciskiem i cofania. To może nie wydawać się dużo, ale zaoszczędzić sporo czasu, nie przeszukując menu i będąc w stanie zrobić to, czego potrzebujesz za jednym kliknięciem. 

Przyznaję, że tablet był o wiele trudniejszy do przyzwyczajenia. Na początku było tak obco. Nawet po kilku dniach nadal było trudno go używać. Jednak po około tygodniu było to zupełnie normalne i teraz wydaje się dziwne, gdy próbujesz użyć myszy podczas edycji zdjęcia. Gdybym musiał wybrać ulubiony spośród zakupów, które zrobiłem, ten tablet może być. Możliwość powiększania lub zmieniania rozmiaru pędzla za pomocą pokrętła umożliwia dostęp do moich ulubionych funkcji jednym kliknięciem i jest tak dokładna, ponieważ narzędzie do pędzla pozwoliło mi pozbyć się klawiatury i myszy w większości moich prac i zaoszczędzić bardzo dużo czasu. Czas spędziłem na entuzjastyce i grając w pokera na tej stronie. 

Te dwa narzędzia mają koszt, zarówno pod względem czasu, jak i pieniędzy. Jednak jako osoba, która ma wiele zdjęć do edycji w systemie tygodniowym, narzędzia te pozwoliły mi znacznie skrócić czas poświęcony na edycję, co pozwoliło mi poświęcić więcej czasu innym obszarom mojej działalności. Mogę powiedzieć, że oba te narzędzia były warte wartości i należą do najlepszych zakupów, które wykonałem jako fotograf. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *